Neden Başladınız?

Doğrudan Satış sektöründe çalışmaya karar verme amacınız neydi? Milyoner olmak mı istiyordunuz? Dürüst olmak gerekirse benim bu sektöre başlama amacım zengin olmaktı. Hayatım boyunca parasızlığın sıkıntılarını yaşadım. Yatılı okulda arkadaşlarım Adidas, Nike giyerdi ben Esem Sport veya Mekap giyerdim. Pamuklu eşofmanlar giyerlerdi. Benim eşofmanlar pazardan alınmış olan bol sentetikli likralı mallardı. Zengin olmak istiyordum. Bunlarla …

...

Devamını Oku
“Kapanış” Konusu İle İlgili Bir Anı

Bir sunum yapmıştım. 3 saat sürmüştü. Öğrendiklerimizin ve yapmamız gerekenlerin aksine, bunu kabul etmem gerekir, ben adaydan daha fazla konuşmuştum. Normalde adayı daha çok konuşturmalı ve veriyi çekmeliydim. Anlattım, anlattım, anlattım…

...

Devamını Oku
Karar Toplayıcısı Olun

Network Marketing işinde insanların en temel sıkıntılarından birisi de çoooook yavaş hareket etmeleridir. Yavaş olmalarının tabi ki bir çok sebebi var. Sebeplerin ne olduğu belki başka bir yazının konusudur. Bu yazıdaki amacım size doğru bakış açısını kazandırmak ve harekete geçmeniz konusunda size yardımcı olabilmektir.

...

Devamını Oku
Kopyalama

Nasıl Kopyalarsınız? Çok basit. Sahada mutlaka “kopyalanabilir” eylemler yapın. Network Marketing’de yaptığınız eylemler başkaları tarafından kopyalanamıyorsa daha sonra “Bu iş olmuyor!” demeye başlarsınız. Hakkaten olmadığına inanmaya başlarsınız ve bir gün usanç duygusu gelişir ve siz de tıpkı diğerleri gibi bırakırsınız. Elinizde bu işin olmadığına dair kendinizce çok güçlü kanıtlar vardır.

...

Devamını Oku
Nasıl Güven İnşa Edersiniz?

Adaylarla aranızda adeta kocaman bir duvar vardır. İstediği kadar iyi bir ürününüz olsun, komisyon planınız istediği kadar cömert olsun insanların size “EVET” demesini engelleyen bir görünmez bir güç vardır. Bu duvarın, bu engelin ismi güvendir. Ortada güven yoksa hiçbir şey olmuyor. Ağzınızla kuş tutsanız yine de olmuyor.

...

Devamını Oku
Nasıl Randevu Verirsiniz?

İnsanların randuvaşma kültürü zayıf. Benim de zayıftı. Denizcilik mesleğimde öğrendiğim bir konsept şu olmuştu. İnsan isteyince öğreniyor. Bu konsept çok hoşuma gitmişti. Network Marketing işimi yaparken de kullanmaya başlamıştım. “Prensipte … eğer aksi bir durum olursa…” Örnekler.

...

Devamını Oku