Nasıl Çekici Bir İnsan Olursunuz?

Kullandığınız kelimeler veya dil, insanları ya kendinizden uzaklaştırır ya da yakınlaştırır.

Network Marketing işine başlayan insanlara bakıyorum, onları gözlemliyorum ve şunu görüyorum; kendileri olmaktan uzaklaşıyorlar. Bambaşka bir insan oluveriyorlar.

Farklı bir insan olurlarsa eğer başarılı olacaklarını düşünüyorlar. Bu doğru evet ancak, samimiyetten uzaklaşmamak şartı ile. Doğallığınızı yitirmemek şartı ile.

Network Marketing işinde olan insanların ezici çoğunluğu gayet iticidir. Gıcıktır. Uyuzdur. İnsanı kendilerinden soğutma konusunda adeta bir uzman kesilmişlerdir. Çoğu insanlıktan çıkmıştır.

İlk başarmanız gereken şey evvela çekici bir insan formuna dönüşmektir.

Bu sektörde en başarılı insanlar çekici olmayı başarabilmiş insanlardır.

Şimdi soru şu; nasıl çekici olursunuz?

Çenenizi kapatırsanız ve konuşmak yerine insanları dinlemeye odaklanırsanız çekiciliğinizi arttırırsınız.

Bu kadar basit mi? Evet bu kadar basit.

Kimsenin bizi dinlemediği bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir dünyada eğer bir kişi sizi dinlerse, anlattıklarınız ile ilgilenirse o kişiyi seversiniz ve o kişiye güvenirsiniz.

Kafanızda “Lafı nasıl bir punduna getiririm de ürünümü anlatırım veya fırsatımı anlatırım” olmamalı. Gerçekten dinleyin. Hayatta neleri istiyor, neleri istemiyor çok iyi anlayın.

Biliyorum dinlemek sizin için teknik olarak kolay ancak, Akdeniz toplumuna mensup birisi olarak pratik olarak çok zor bir şey.

Şunu kabul edelim dinlemeyi değil, konuşmayı seviyoruz.

Network Marketing işinde doğru yanıtı bilenler değil, soruları soranlar başarılı olur.

Geveze insanları hiç kimse sevmez.

Sükuneti olan insanları severiz.

Sükunet içinde relaks bir şekilde acele etmeden, panik yapmadan ürünü fırsatı anlatma kaygısı taşımadan insanlarla sohbet edin. Sorular sorun. Sizi çok seveler. Size çok güvenirler. Çok bildiğinizden dolayı değil. Dinlediğinizden dolayı.

Bu durum da sizi ÇEKİCİ bir insan yapar.

Telefon numarasını aldığınızdan emin olun. Sonra bu kişiye davet yapacağız ve göreceksiniz bu şekilde başlayan bir sohbet sonrası çekicilik tesis etmeniz sonrasında daveti yapmak bir çocuk oyuncağı olacak.

Davetle ilgili tüm detayları bu kitapta yazdım.

https://www.kitapyurdu.com/kitap/network-marketing-distributorleri-icin-soguk-cevrede-davet-formulu/418669.html

Davet Formülü kitabını yazmam 3 yılımı aldı. 15 yıl boyunca network marketing sektöründe sıfır çektim. Başarılı insanlardan hep şunu duymayı beklerdim. Başarılı olan bu insanlar bir şeyleri doğru yapıyorlardı. Çekici insanlardı. İnsanlar onlarla fotoğraf çektiriyorlardı. Peki arkadaş bu insanlar network marketing işini nasıl yapıyorlardı? Onlar neden başarılıydı da ben başarısızdım?

Farkı yaratan temel 2 şey olduğunu keşfettim.

  1. Başarılı insanlar insanlarla NE konuşmaları gerektiğini biliyorlardı
  2. Başarılı insanlar insanlarla NASIL konuşmaları gerektiğini biliyorlardı.

Biliyorlardı ancak, anlatmıyorlardı. Yarım ağızla bir şeyler mırıldanıyorlardı. Ya da bize değil sadece ekiplerine anlatıyorlardı. Bizden bunu saklıyorlardı. Açıkçası artık ben bu şekilde düşünmeye başlamıştım.

Bunu araştırmaya başladım. Kurslara katıldım. Kitaplar okudum. Öğrendim. Keşfettim ve oturdum yazdım. Pratikler yaptım. Onları yazdım. Ortaya bu kitap çıktı.

Bu kitabı okuyunca nasıl ÇEKİCİ bir insan olursunuz onu öğreneceksiniz.

Daveti sorunsuz bir şekilde nasıl yapacaksınız onu öğreneceksiniz. Belki hayatınız boyunca da bana her gün teşekkür edersiniz.

Selam, sevgi, muhabbet ve saygılarımla, Yavuz Bağcı